Hotel Makpetrol ****

Хотел Макпетрол **** 

Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.

Тип на соба

Ноќевање со појадок
BB

Полупансион
HB

Полн пансион
FB

Попуст за престој
од 6 и повеќе ноќи
Еднокреветна соба 33 € 39 € 49 €      
Двокреветна соба 25 € 30 € 40 €  
Апартман 35 € 40 € 50 € -10% од цената
Џуниор суит 33 € 38 € 48 €  
Џуниор суит 1/1 43 € 49 € 59 €  

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Цените се дадени по лице на ноќ, со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој;
Дете до 6 години – гратис (во соба со 2 возрасни лица );
Дете од 7 до 12 години плаќа 50% од цената за соодветната услуга (во соба со 2 возрасни лица);
Трето лице во соба (13 и повеќе години) плаќа 70% од цената за соодветната услуга;