Hotel Izgrev

Хотел Изгрев*****

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф. Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

СПА ЦЕНТАР: Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф.

Термини и цени:

03.08.2020 -  16.08.2020

Тип на сместување  Ноќевање со појадок
Цена по лице во двокреветна соба 42 €                                      
Трокреветна соба (3 лица) 113,4 €
Еднокреветна соба 63 € 
*Едно дете до 6.99 год бесплатно       
*Две деца 2 - 11.99 год двете плаќаат по 50% од цената за возрасен  
*Едно дете од 7 до 11.99год - плаќа 50% од цената за возрасен   

 

17.08.20 - 31.08.2020

Тип на сместување  Ноќевање со појадок
Цена по лице во двокреветна соба 38 €                                      
Трокреветна соба (3 лица) 102,6 €
Еднокреветна соба 57 € 
*Едно дете до 6.99 год бесплатно       
*Две деца од 2 до 11.99 год. - двете плаќаат 50% од цената за возрасен   
*Едно дете од 7-11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен