Pirin Park Hotel 5* – Sandanski 

Pirin Park Hotel ***** 

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. СПА центарот содржи:Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa, отворен базен 28 °C, (работи од мај до септември), отворен детски загреан базен (работи од мај до септември), надворешен термален базен 38°C (работи од октомври до април), затворен базен со хидромасажи и водно огледало 29-31°С, затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа 37°C, детски базен затворен 33°С. Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.

 

ПАКЕТ СПА
 
Цени валидни за период на престој : 01.06 - 22.12.2020  (мин. 3 ноќевања, не важат за празници)

Вид на сместување

Пакетна цена за 1 ноќевање при минимум 3 ноќевања

НВ 

Двокреветна соба за двајца возрасни 

113€

Двокреветна соба за еден возрасен и едно дете

96€ 

Еднокреветна соба делукс

87€

 

Цените се за 1 ноќевање за соодветното сместување и вклучуваат:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
- Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
- Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
- Парк градина со голем надворешен базен, детски базен и детски кат
- Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги
- 20 минутна масажа за двајца возрасни еднократно за време на пресојот
- Туристичка такса

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:
- Дете до 3.99 години – бесплатно во лукс соба
- Доплата 10€  на ден за бебешко креветче или доп.легло за дете под 4 год.
- Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна лукс соба – доплаќа 17€
- 3-ти возрасен или дете над 12 години на дополнителен кревет во луксузна соба доплаќа 39€
 

ПАКЕТ СТАНДАРД

Цени валидни за период на престој : 03.01.2020 -  22.12.2020

Вид на сместување

Цена за 1 ноќевање од соба (недела-четврток)
 

BB

Цена за 1 ноќевање од соба (петок-сабота)
 

BB

Двокреветна соба за двајца возрасни – лукс

92€

103

Еднокреветна соба – лукс 

74€ 

82

Двокреветна соба за двајца - стандард

82€

92

Еднокреветна соба - стандард

66

74

Наем на ЛУКС апартман – макс.2+1

149

149

Наем на ВИП апартман – 2+1

164

164

Вид на сместување во апартмантски комплекс, дел од Парк хотел Пирин 

Цена за 1 ноќевање од соба (недела-четврток)

 

Цена за 1 ноќевање од соба (петок-сабота)

Наем на апартман – стандард 2+1

133

133

Наем на фамилијарен апартман – 4+1

149

149

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:
- Дете до 3.99 години – бесплатно во лукс соба
- Доплата 10€  на ден за бебешко креветче или доп.легло за дете под 4 год.
- Дете 4-11,99г на дополнителен кревет во двокреветна лукс добива 70% попуст од цената на редовен кревет 
- Дете од 4-11,77г на редовен кревет сместено со 1 возрасен во двокреветна соба добива 30% попуст од цената на редовен кревет
- Дете над 12 г. Или трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна лукс сова добива 50% попуст од цената на редовен кревет 

 

ПАКЕТ КОМФОРТ

Цени валидни за период на престој : 03.01 - 22.12.2020 (не важат за празници) 

Вид на сместување

 

Цена за 1 ноќевање

НВ

Двокреветна соба делукс (2+1)

123€

Двокреветна соба лукс 1 воз.+1 дете

105€

Еднокреветна соба делукс

96€

Двокреветна соба стандард (2+0)

113€

Двокреветна соба стандард – 1 воз.+1 дете

96€

Еднокреветна соба стандард

90€

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:
- Дете до 3.99 години – бесплатно во лукс соба
- Доплата 10€  на ден за бебешко креветче или доп.легло за дете под 4 год.
- Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна лукс соба – доплаќа 18€
- 3-ти возрасен или дете над 12 години на дополнителен кревет во луксузна соба доплаќа 43€

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2