Interhotel Sandanski ****

Interhotel Sandanski  **** 

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија. Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица. Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација. За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата. За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор. Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница. Хотелски содржини: Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C, Сауна, Парна бања, Фитнес сала, Бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, Кафе скаткарница, Лоби бар, Бар до базенот, Игротека за деца, Продавница/бутик, Салон за убавина, Фризерски салон, Паркинг.

Цените се валидни за сместување во период од 01.02-31.01.2021

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба

студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

 Петок –Сабота

 Недела – Четврток

 7+ ноќевања

Исхрана

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна соба (2 в.)

86€

110€

69€

92€

66€

90€

Еднокреветна соба (1 в.)

66€

78€

54€

64€

50€

62€

Супериор соба (2 в.)

104€

128€

83€

107€

80€

104€

СТАНДАРД студио

124€

148€

100€

122€

96€

120€

Апартман ЛУКС

140€

164€

112€

136€

108€

132€

Апартман ФЕМИЛИ

192€

214€

152€

176€

144€

168€

Дополнителни услови за сместување во СОБА :

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло

25€

34€

20€

29€

20€

28€

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

12€

21€

10€

18€

10€

18€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дополнителни услови за сместување во СУПЕРИОР СОБА/СТУДИО/АПАРТМАН :

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

/

8€

/

8€

/

8€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Возрасен на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дете до 3.99 год. во соба или студио/апартман

БЕСПЛАТНО


Цените не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди :

06.09-07.09.2020 Пакет 6ти Септември
24.12-27.12.2020 Пакет Божиќ
29.12-02.01.2021 Пакет Нова Година

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Супериор соба

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

 

Напомена : во двокреветна соба со отделни легла има можност да се додаде само бебешко креветче, нема можност за дополнително легло

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)