ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* - Сандански 2020

 

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

Петок - Сабота

Недела - Четврток

7+ ноќевања

Исхрана

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна соба (2 в.)

86€

110€

69€

92€

66€

90€

Еднокреветна соба (1 в.)

66€

78€

54€

64€

50€

62€

Супериор соба (2 в.)

104€

128€

83€

107€

80€

104€

СТАНДАРД студио

124€ 

148€

100€

122€ 

96€

120€

Апартман ЛУКС

140€

164€

112€

136€

108€

132€

Апартман ФЕМИЛИ

192€

214€

152€

176€

144€

168€

Дополнителни услови за сместување во СОБА :

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло

25€

34€

20€

29€

20€

28€

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

12€

21€

10€

18€

10€

18€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дополнителни услови за сместување во СУПЕРИОР СОБА/СТУДИО/АПАРТМАН :

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

/

8€

/

8€

/

8€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Возрасен на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дете до 3.99 год. во соба или студио/апартман

БЕСПЛАТНО

 

Цените се валидни за сместување во период од 01.02-31.01.2021
Не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди :
- 17.04-20.04.2020 Пакет Велигден
- 11.04-20.04.2020 Пакет пролетен распуст
- 24.05-25.04.2020 Пакет 24ти Мај
- 06.09-07.09.2020 Пакет 6ти Септември
- 24.12-27.12.2020 Пакет Божиќ
- 29.12-02.01.2021 Пакет Нова Година

 

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. +1 дете до 3.99 г.

Супериор соба

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99г.

 

Напомена : во двокреветна соба со оделни легла има можност да се додаде само бебешко креветче, нема можност за дополнително легло

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат
- Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
- Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
- Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
- Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
- Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
- Лежалка и пешкир покрај базените
- Безжичен интернет во целиот хотел
- Паркинг
- Сеф на рецепција
- Детско катче со аниматор
- Туристичка такса

 

НАПОМЕНА! 
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:  
- Сместување во собите  по 14:00 ч. (локално време)
- Напуштање на собите  до 12:00 ч. (локално време)

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:  
- За  валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
- Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
- Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.  Промена на име  и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
- Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
- Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
- Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
- Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од  30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
- Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.