Хотел Арена Тетекс

Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3*

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости.
Сите соби се со сопствен балкон со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, ѓакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (валидна за престоj до 31.10.2020)
5=6
: Плати 5 ноќевања + 1 гратис
6=7 : Плати 6 ноќевања + 1 гратис
Можност за користење на ваучери за домашен туризам
Редовен ценовник 

Тип на услуга

Ценa

Полн пансион

1300 ден.

 

Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и вклучува :
- Ноќевање со појадок, ручек, вечера
- Користење на базен и СПА Центар
- Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
- Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

Пакет

Полн пансион

3 ноќевања

3.900 ден.

5 ноќевања

6.500 ден.

7 ноќевања

9.100 ден.

 

Дадените цени се по лице за 3/5/7 ноќевањa и вклучуват :
- Ноќевање со појадок, ручек, вечера
- Користење на базен и СПА Центар
- Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
- Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)