Vila Agapi

Vila Agapi

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена  мини-кујна со основен прибор, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термин 17.05 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
Студио (мин. 2 лица) 69 €  74 €  89 €  99 €  129 €  139 €  154 €  174 €  189 €  204 € 
  55 € 60 € 74 € 84 € 112 € 121 € 135 € 154 € 168 € 182 €
Студио (4 лица) 52 € 57 €  67 € 75 €  90 €  95 €  107 €  112 €  122 €   130 € 
  41 € 46 € 55 € 63 € 77 € 82 € 94 € 99 € 109 € 116 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 57 € 62 €  72 €  80 €  97 €  102 €  120 €  125 €  135 €  142 € 
  45 € 49 € 59 € 66 € 83 € 87 € 104 € 109 € 118 € 125 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09 20.09
Студио (мин. 2 лица) 204 €  204 €  204 €  184 €  164 €  144 €  119 €  89 €  69 € 
  182 € 182 € 182 € 164 € 145 € 126 € 102 € 74 € 55 €
Студио (4 лица) 130 €  130 €  130 €  120 €  107 €  95 €  82 €  62 €  52 € 
  116 € 116 € 116 € 106 € 94 € 82 € 70 € 50 € 41 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 142 €  142 €  142 €  135 €  120 €  105 €  90 €  67 €  57 € 
  125 € 125 € 125 € 118 € 104 € 90 € 76 € 54 € 45 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термини    17.05        24.05         31.05         07.06         14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07  
1/2 Студио 98 € 108 € 138 € 158 € 218 € 138 € 268 € 308 € 328 € 358 €
  73 € 83 € 111 € 130 € 186 € 205 € 233 € 271 € 290 € 318 €
1/3 Студио 108 € 118 € 153 € 178 € 238 € 258 € 288 € 328 € 348 € 378 €
  83 € 92 € 125 € 149 € 205 € 224 € 252 € 290 € 308 € 337 €
1/4 Студио 128 € 148 € 188 € 218 € 278 € 298 € 348 € 368 € 388 € 418 €
  85 € 105 € 144 € 173 € 231 € 250 € 299 € 318 € 338 € 367 €
Апартман 1 спална 148 € 168 € 208 € 238 € 308 € 328 € 398 € 418 € 438 € 468 €
  103 € 122 € 160 € 188 € 255 € 274 € 340 € 359 € 378 € 407 €

 

Термини     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09        20.09   
1/2 Студио 358 € 358 € 358 € 318 € 288 € 248 € 198 € 148 € 108 €
  318 € 318 € 318 € 280 € 252 € 214 € 167 € 120 € 83 €
1/3 Студио 378 € 378 € 378 € 338 € 308 € 263 € 213 € 158 € 118 €
  337 € 337 € 337 € 299 € 271 € 228 € 181 € 130 € 92 €
1/4 Студио 418 € 418 € 418 € 378 € 348 € 298 € 248 € 188 € 148 €
  367 € 367 € 367 € 328 € 299 € 250 € 202 € 144 € 105 €
Апартман 1 спална 468 € 468 € 468 € 438 € 398 € 338 € 278 € 208 € 168 €
  407 € 407 € 407 € 378 € 340 € 283 € 226 € 160 € 122 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Напомени:                                                                                                                                                                                                                           -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                    - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                                                          - уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2