Хотел Копсис 2021

Hotel Kopsis

Лоциран на сама плажа во Пефкохори, хотелот Kopsis Beach е на само 10-минути пешачење до центарот на Пефкохори, каде има голем број ресторани и продавници. Хотелот располага со 24 соби со поглед на заливот на Касандра и селото. Сите климатизирани простории на хотелот се опремени со сателитски ТВ , фрижидер и бесплатен Wi-Fi . Собите се светли и свежи. Хотелот нуди сместување со доручек и уживање во пијалоци во барот покрај базенот. Покрај големиот базен во склоп на хотелот, за помладите гости има расположлив посебен базен. Покрај тоа, хотелот располага и со приватен бесплатен паркинг. На плажата гостите може да си обезбедат лежалка и чадор.

 

Цени за наем на студио на ден со вклучен појадок

Термин

10.07 - 16.07

17.07 - 28.08

29.08 - 04.09

05.09 - 11.09

12.09 - 18.09

 

BB

BB

BB

BB

BB

DSV - 2 возрасни

95 €

105 €

100 €

90 €

80 €

2 возрасни

75 €

90 €

80 €

70 €

60 €

2+1 дете (4-12г.)

75 €

90 €

80 €

70 €

60 €

2+2 дете (4-12г.)

80 €

95 €

85 €

75 €

65 €

Забелешка: За деца од 0-4 години е бесплатно.
БЕСПЛАТНО - бебешко креветче на барање или достапност.

     

*напомена: за термин 01.05 - 31.05 цената е за наем на студио без појадок

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио на ден со вклучен појадок

Во цената не е вклучено:
- патнично осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2