Hotel Akropolis

Hotel Akropolis

Хотел Акрополис се наоѓа во местото Олимпик Бич на само 120м оддалеченост од плажа. Располага со двокреветни,  трокреветни студија и четирикреветен апартман кои се опремени со кујна (решо, фрижидер, кујнски прибор), тераса, ТВ и клима уред. Вилата е комфорна  со приземје и два спрата, лифт кој е во функција за гостите како и простор за оставање на багаж при влегување или напуштање на вилата. Во близина на вилата се наоѓаат супермаркет, пекара, интернет кафе. Плажата во Олимпик бич е песочна, просторна и широка, а самото место им нуди на туристите голем број таверни, бутици, барови, супермаркети, како и голем уреден парк со и разни содржини за деца. 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08 08.08
Студио (мин. 2 лица) 144 € 154 € 164 € 164 € 164 € 164 €
  124 € 134 € 144 € 144 € 144 € 144 €

 

Термин 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
Студио (мин. 2 лица) 159 € 149 € 139 € 129 € 109 € 89 €
  139 € 129 € 119 € 109 € 89 € 69 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
- за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 
 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08 08.08
1/2 Студио 218 € 238 € 258 € 258 € 258 € 258 €
  198  € 218 € 238 € 238 € 238 € 238 €
1/3 Студио 233 € 253 € 273 € 273 € 273 € 273 €
  213 € 233 € 253 € 253 € 253 € 253 €
1/4 Студио 248 € 268 € 288 € 288 € 288 € 288 €
  228 € 248 € 268 € 268 € 268 € 268 €

 

Термини 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
1/2 Студио 248 € 228 € 208 € 188 € 148 € 108 €
  228 € 208 € 188 € 168 € 128 € 88 €
1/3 Студио 263 € 243 € 223 € 203 € 163 € 123 €
  243 € 223 € 203 € 183 € 143 € 103 €
1/4 Студио 278 € 258 € 238 € 218 € 178 € 138 €
  258 € 238 € 218 € 198 € 158 € 118 €

 

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                                      -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                        -Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                                          - уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2