Sky corner hotel ***

Sky corner hotel – Ohrid *** 

Хотел Sky Corner сместен во центарот на градот  нуди поинаков поглед на градот, а понудата е квалитативен исчекор на охридската ривиера. Хотелот е модерно дизајниран, со внимателно одбрани елементи и детали. Освен сместувачкиот дел, „Sky Corner“  располага со прекрасен бар – клуб на две нивоа на самиот покрив од објектот од каде се пружа уникатен поглед на крајезерскиот дел од градот и калето. Освен пијалаци и коктели, тука ќе најдете и врвни специјалитети, подготвени од светски гастрономи, внимателно послужени од обучен персонал.

Тип на сместување 

15.06.20 - 15.07.20

15.07.20-28.07.20 29.07.20  -  05.08.20 06.08.20  - 24.08.20 25.08.20 - 30.09.20
Тип на услуга BB BB BB BB BB
Двокреветна соба со поглед     3.385 мкд / 55 € 3.690 мкд / 60 € 4.000 мкд / 65 € 3.690 мкд / 60 € 3.385 мкд / 55 €
Поголема двокреветна соба  3.570 мкд / 58 € 3.875 мкд / 63 € 4.305 мкд / 70 € 3.875 мкд / 63 € 3.570 мкд / 58 €
Делукс двокреветна соба 3.875 мкд / 63 € 4.490 мкд / 73 € 4.920 мкд / 80 € 4.490 мкд / 73 € 3.875 мкд / 63 €
Двокреветна соба  3.075 мкд / 50 € 3.385 мкд / 55 € 3.690 мкд / 60 € 3.385 мкд / 55 € 3.075 мкд / 50 €

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Цените се за соба по ден со вклучен појадок,  туристичка такса и ДДВ.
Сите соби се со голем брачен кревет (queen size), модерно опремени, со централна клима, бесплатен и брз интернет.
Хотелот е со 3 ѕвезди,но ги задоволува стандардите за 4 ѕвезди.

Приватен паркинг со 24 часа видео надзор, бесплатен за нашите гости.
Хотелот располага со фитнес центар и спортско-рекреативен центар,погоден за мал фудбал,одбојка,ракомет, зумба, пилатес, аеробик и слично.
Конференциска сала со современа  опрема и сала за состаноци.

Попусти и доплати:
Доплата за трето лице од 300 мкд. 
За деца помали од 13 години и возрасни се доплаќа 600 мкд.