Hotel Inex Olgica Hotel & Spa *****

Inex Olgica Hotel & SPA ***** 

Inex Olgica Hotel & SPA е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е на крајбрежјето на Охридското Езеро на околу 4,5км од центарот на градот и околу 15 минути возење до Охридскиот Аеродром. Гостите можат да користат бесплатен паркинг и WiFi. Исто така достапен е и бесплатен влез во базентот и Спа објектите како сауна и парна бања. Масажите се достапни со доплата. Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и мини бар. Приватната бања се состои од туш и када, фен и тн. Некои од собите имаат поглед на езерото.

 

Тип на соба

15.05-15.09.2020

  15.05-15.09.2020  

Услуга

Ноќевање со појадок

Полупансион

1/1 соба

41 €

51 €

1/2 соба

31 €

41 €

Јуниор Апартман (цена за апартман)

159 €

+ 10 € по лице

Апартман Де лукс (цена за апартман)

219 €

+ 10 € по лице


СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Јуниор  АПП - (максимум 2 лица+дете до 6 години)
Де лукс АПП - (максимум 2 лица+дете до 6 години)

Цените се изразени во евра и се дадени по лице на ноќ во соодветен тип на соба/ услуга;
Уплата во МКД по курс 1ЕУР=62 МКД
*Во цената е вклучено користење на спа центар(базен,теретана,сауна..)
Туристичка такса е вклучена;
Собите се достапни на барање;

Попусти и доплати:
Деца од 0 до 2 години бесплатно,
Деца од 6 до 12 год со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст

Напомена:
Сместување во соби при доаѓање по 14:00 часот
Напуштање и одјавување до 10:00 часот