Hotel Sileks

Хотел Силекс****

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.

Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м.

Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам.

Хотелот располага со двокреветни соби, апартмани и претседателски апартман и истиот располага со базен, сауна, фитнес сала и спа услуги

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Цени по лице од ден за сместување во двокреветна соба 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

20 €

ПОЛУПАНСИОН

25 €

Доплата за еднокреветна соба +40 %
Деца до 5 години бесплатно
Деца 6-11.99 Г. – плаќаат 50% од цената за возрасен

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

Доплата за сауна – 5 €  по лице – 30 мин.

Бесплатно користење на фитнес сала

Бесплатни лежалки на базен


СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ