Хотел Аквалина Охрид

ХОТЕЛ АКВАЛИНА ОХРИД ****

Хотелот Аквалина се наоѓа во туристичката населба Свети Стефан на 6 км оддалеченост од центарот на градот, на регионалниот пат Охрид - Св.Наум. Хотелскиот комплекс се наоѓа на брегот на Охридското Езеро, опкружен со површина од чиста вода на езерото од една страна и бескрајна зелена шума на националниот парк Галичица од друга страна. Оваа локација ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.
Хотелот располага со 84 соби од кои и еден апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски кревет, 7 соби со џакузи и француски кревет, 64 соби со двокреветни соби, 6 соби со трокреветни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Хотелот, исто така располага со сопствен паркинг бесплатен за своите гости. 

НОВА ГОДИНА 2022
(сопствен превоз)

Пакет 4 дена / 3 ноќи

169 € по лице во двокреветна стандардна
189 € по лице во двокреветна со сауна

(полупансион, 2 свечени вечери (на 31.12 и 01.01) со неограничен пијалок

Пакет 3 дена / 2 ноќи

129 € по лице во двокреветна стандардна
139 € по лице во двокреветна со сауна

(полупансион, 2 свечени вечери (на 31.12 и 01.01) со неограничен пијалок


Цена само за Новогодишна Вечера на 31.12.2021: 55 €  со вклучен неограничен пијалок 
Доплата за еднокреветна соба 40% од цената по лице
Деца до 7,99 год. добиваат 30% попуст
Туристичка такса и данок вклучени во цената
 

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2