Hotel Daljan ***

ХОТЕЛ ДАЛЈАН – ОХРИД

Хотелот Далјан се наоѓа крај брегот на Охридското езеро на 2 километри оддалеченост од центарот на градот Охрид. Хотелот има прекрасен парк и сопствена плажа каде гостите можат да уживаат во природните убавини кои ги нуди Охрид. Хотелот Даљан распoлага со 26 соби, секоја соба има сопствен балкон и купатило

Хотел Далјан 3* Охрид 01.07.2020 - 31.08.2020
Тип на соба  Ноќевање со појадок Полупансион Полн Пансион
Фамилијарна соба 750,00 ден 950,00 ден 1.250,00 ден

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Цените се дадени по лице од ден

Во цената е вклучено:
ноќевања на избраната услуга
приватна плажа
Wi-Fi
паркинг

Во цената не е вклучено :
 туристичка такса – 40,00 ден од ден  за возрасни

НАПОМЕНИ:
Деца од 0 - 5,99 се сместуваат бесплатно
Деца до 6 - 11,99 плаќаат 50% од цената за возрасен
Важат општите услови за патување на СКТМ и ТА САФАРИ.