Hotel Belvedere****

Hotel Belvedere **** 

Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид, Пиано лоби бар, сивенирници, сопствен паркинг.

Сите соби се опремени со: клима, ЛЦД Телевизор, кабловска, работна маса, мини бар, интернет, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Цени за период:   01.07 - 31.08.2020

Цени изразени во денари

   Тип на услуга

Тип на соба

    Ноќевање со појадок

Еднокреветна

     2500

Двокреветна (по лице)

     1770

Студио за 2 лица (на ден)

     4760

Апартман за 2 лица (на ден)

     6040

 

Цени валидни од      01.09. - 31.10.2020

Цени изразени во денари

   Тип на услуга

Тип на соба

    Ноќевање со појадок

Еднокреветна

    2320

Двокреветна (по лице)           

   1650

Студио за 2 лица (на ден)

   4760

Апартман за 2 лица (на ден)

   6040


СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Цените се изразени во денари;
Туристичката така и ДДВ се вклучени во цената.

Попусти и доплати:
Доплата за оброк 440 по лице;
Деца од 3 до 8.99 год - плаќаат 50% од цената на возрасен во Двокреветна соба со помошно легло.