СОФИЈА

СОФИЈА – Нова Година 2020
30.12.2018 –01.01.2019 (3 дена / 2 ноќевања)

 

30.12.2019 (Понеделник) ШТИП / СКОПЈЕ – СОФИЈА -  Поаѓање од Штип/Скопје во договореното време. После граничните формалности упатување кон Софија. Пристигнување во Софија и панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, Стоковната куќа Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата… Сместување во хотел. Ноќевање.

31.12.2019 (Вторник) СОФИЈА -  Појадок. Можност за посета на некои шопинг центри: Сердика ”The Mall” или прошетка низ центарот на Софија и по улицата Витоша со голем избор на бутици, кафулиња. Враќање во хотел и подготовка за Дочек на НОВАТА 2020 ГОДИНА на некој од плоштадите во Софија или факултативно организирана новогодишна забава во дискотека. Ноќевање.

01.01.2019 (Среда) СОФИЈА – СКОПЈЕ / ШТИП  -  Појадок. Напуштање на хотелот и организирана посета за шопинг во најголемиот мол во Софија – PARADISE CENTER (со површина од 80,000 m2). Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје/Штип во вечерните часови.

 

ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 20 НОЕМВРИ: 75 € / 4.650 ДЕН
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 85 € / 5.300 ДЕН

 

Во цената е вклучено:
- превоз со високо туристички автобус
- сместување во хотел со 3* на база 2НП во центарот на Софија
- пратител на групата

Во цената не е вклучено:
- Новогодишна забава во дискотека – 40 евра
- Патничко осигурување
- Туристичка такса – 2 евра од ден по лице