Вила Вергина - Неа Потидеа

Вила Вергина - Неа Потидеа

Вилата се наоѓа на прв ред,веднаш до прекрасната песочна во Неа Потидеа.Располага со убаво уредени студија на прв спрат ,сите опремени со бања, кујна на терасата пред студиото, спална соба со ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Собите можат да го користат делот од градината во кој има и изѕидана скара која им е на располагање на гостите.

 

Термин

05.06

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

Соба 1/3

159 €

229 €

249 €

269 €

299 €

319 €

349 €

349 €

349 €

 

Термин

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

11.09

18.09

25.09

Соба 1/3

349 €

349 €

319 €

269 €

249 €

159 €

129 €

89 €

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Доплата за превоз:
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 11,99 години: превоз  30 €
- Лица над 12 години: 45 €

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Термини поаѓањe за Грција:
-Скопје       05:00    Олимписки Базен
-Кочани      04:30    пред Судот
-Штип         05:00   Нова Пошта
-Радовиш   05:30    Автобуска
-Струмица  06:00   Автобуска

Напомени:

- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
- Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2