maldivi-esen-2021

Малдиви
9 дена / 7 ноќи пакет аранжман

Име на хотелот Услуга Цена
Eriyadu Island Resort 4* HB 1175 €
Malahini Kuda Bandos 4* HB 1275 €
  AI 1595 €
Sun Island Resort & Spa 4* HB 1325 €
Paradise Island Resort & Spa 4+* HB 1395 €
Royal Island Resort & Spa 5* HB 1665 €
Adaaran Club Rannalhi 4+* AI 1975 €


Цената е по лице и вклучува:

- Авионски билет од Скопје со Turkish Airlines (вклучен багаж 40 кг.)
- 7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*
- Трансфери со брод и/или авион аеродром-хотел-аеродром на Малдиви

Цената не вклучува:
- Патничко осигурување
- Аеродромска такса: 376 € по лице
- Еколошка такса: 6 USD на ден по лице
- Други индивидуални трошоци 

Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок
- HB: полупансион (појадок и вечера)
- FB: полн пансион (појадок , ручек и вечера)
- AI: сé вклучено (појадок , ручек и вечера како и плус додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел)

Забелешки:
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2