HOTEL SUNDAY 3*

HOTEL SUNDAY 3*

 

Цени по лице за 1 ноќевање на база Half Board

Регион Кушадаси HOTEL SUNDAY 3*
Пансион HB Хотелот  Sunday Beach се наоѓа самата плажа  Ladies Beach  и на 3 км оддалеченост од центарот на Кушадаси. Хотелот располага со вкупно 60 соби , ресторан, лоби , wi-fi , сеф на рецепција. Секоја соба располага со клима,сопствена бања , фен,балкон ,тв и wi-fi.
Категорија 3*
Валута Евро
Термини 01.06 - 30.06 01.07 - 31.08 01.09 - 31.10
цена по лице во 1/2 34 € 36 € 21 €

 

Во цената е вклучено:

- ноќевање со појадок и вечера (HB)
- Туристички придружник за време на патувањето
- Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Во цената не е вклучено:

- Патничко осигурување - задолжително

Доплати и попусти:

- Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 50 % попуст.
- Дете од 6-11,99 години 50 % попуст.

Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел