HOTEL SOZER 3*

HOTEL SOZER 3*

 

Цени по лице за 1 ноќевање на база Half Board

Регион Кушадаси HOTEL SOZER 3*
Пансион HB Хотелот се наоѓа во центарот на Кушадаси , и на самата градска плажа.Хотелот располага со вкупно 90 соби базен за возрасни и деца,ресторан,лоби бар .Секоја соба располага со клима , сопствена бања, фен,тв, балкон.
Категорија 3*
Валута Евро
Термини 19.05 - 14.06 15.06 - 25.08 26.08 - 15.09
цена по лице во 1/2 21 € 34 € 28 €

 

Во цената е вклучено:

- ноќевање со појадок и вечера (HB)
- Туристички придружник за време на патувањето
- Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Во цената не е вклучено:

- Патничко осигурување - задолжително

Доплати и попусти:

- Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 50 % попуст.
- Дете од 6-11,99 години 50 % попуст.

Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел