LADONIA ADAKULE 5*

LADONIA ADAKULE 5*

 

Цени по лице за 1 ноќевање на база Ultra All Inclusive

Регион Кушадаси LADONIA ADAKULE 5*
Пансион UALL Се наоѓа на 3 км од центарот на градот , и на 500 м од плажа .Има надворешен и внатрешен базен со детски дел,приватна плажа,внатрешен и надворешен ресторан,лоби бар,бар на базен,бар на плажа,турска бања ,сауна и фитнес .
Категорија 5*
Валута Евро
Термини 25.05 - 07.06 08.06 - 21.06 22.06 - 12.07 24.08 - 13.09 14.09 - 27.09
цена по лице во 1/2 71 € 77 € 90 € 90 € 71 €

 

Во цената е вклучено:

- ноќевање на база на се вкучено ( UALL )
- Туристички придружник за време на патувањето
- Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Во цената не е вклучено:

- Патничко осигурување - задолжително

Доплати и попусти:

- Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 50 % попуст.
- Дете од 6-11,99 години 50 % попуст.

Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел