HOTEL CARINA 4*

HOTEL CARINA 4*

 

Цени по лице за 1 ноќевање на база Half Board

Регион Кушадаси HOTEL CARINA 4*
Пансион HB Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Кушадаси и на 2 км од најпознатата плажа Ladies Beach. Хотелот  има 58 соби ,  отворен и затворен ресторан,  отворен базен за  деца и возрасни. Секоја соба располага со сопсртвена бања, клима,тв,мини бар, wi-fi.
Категорија 4*
Валута Евро
Термини 01.06 - 30.06 01.07 - 31.07 01.08 - 31.08 24.08 - 03.09
цена по лице во 1/2 35 € 40 € 42 € 35 €

 

Во цената е вклучено:

- ноќевање со појадок и вечера (HB)
- Туристички придружник за време на патувањето
- Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019

Во цената не е вклучено:

- Патничко осигурување - задолжително

Доплати и попусти:

- Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20 % попуст.
- Дете од 6-11,99 години 20 % попуст.

Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел