Vila Mythos

Vila Mythos

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена мини кујна со основен прибор, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)
Вид на соби:
- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термин     24.05         31.05         07.06          14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07    
Студио (мин. 2 лица) 69 €  84 €  94 €  124 €  134 €  159 €  169 €  184 €  199 € 
  53 € 67 € 76 € 103 € 112 € 134 € 143 € 157 € 170 €
Студио (4 лица) 55 €  65 €  72 €  87 €  92 €  105 €  110 €  120 €  127 € 
  40 € 49 € 56 € 69 € 74 € 85 € 90 € 99 € 105 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 60 €  70 €  77 €  95 €  100 €  117 €  122 €  132 €  140 € 
  45 € 54 € 60 € 76 € 81 € 96 € 101 € 110 € 117 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 65 €  77 €  87 €  107 €  115 €  132 €  140 €  152 €  160 € 
  49 € 60 € 69 € 87 € 94 € 110 € 117 € 128 € 135 €

 

Термин     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09    
Студио (мин. 2 лица) 199  €  199 €  199 €  179 €  159 €  139 €  114 €  84 € 
  170 € 170 € 170 € 152 € 134 € 116 € 94 € 67 €
Студио (4 лица) 127 €  127 €  127 €  117 €  105 €  92 €  80 €  60 € 
  105 € 105 € 105 € 96 € 85 € 74 € 63 € 45 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 140 €  140 €  140 €  132 €  117 €  102 €  87 €  65 € 
  117 € 117 € 117 € 110 € 96 € 83 € 69 € 49 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 160 €  160 €  157 €  147 €  130 €  112 €  95 €  70 € 
  135 € 135 € 132 € 123 € 108 € 92 € 76 € 54 €

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термини     24.05         31.05         07.06         14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07  
1/2 Студио 98 € 128 € 148 € 208 € 228 € 278 € 298 € 318 € 348 €
  70 € 97 € 115 € 169 € 187 € 232 € 250 € 268 € 295 €
1/3 Студио 108 € 143 € 168 € 228 € 248 € 298 € 318 € 338 € 368 €
  79 € 111 € 133 € 187 € 205 € 250 € 268 € 286 € 313 €
1/4 Студио 118 € 158 € 188 € 248 € 268 € 318 € 338 € 358 € 388 €
  88 € 124 € 151 € 205 € 223 € 268 € 286 € 304 € 331 €
Апартман 1 спална 158 € 198 € 228 € 298 € 318 € 388 € 408 € 428 € 458 €
  106 € 142 € 169 € 232 € 250 € 313 € 331 € 349 € 376 €
Апартман 2 спални 178 €   228 € 268 € 348 € 378 € 448 € 478 € 508 € 538 €
  124 € 169 € 205 € 277 € 304 € 367 € 394 € 421 € 448 €

 

Термини     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09    
1/2 Студио 348 € 348 € 348 € 308 € 278 € 238 € 188 € 138 €
  295 € 295 € 295 € 259 € 232 € 196 € 151 € 106 €
1/3 Студио 368 € 368 € 368 € 328 € 298 € 253 € 203 € 148 €
  313 € 313 € 313 € 277 € 250 € 210 € 165 € 115 €
1/4 Студио 388 € 388 € 388 € 348 € 318 € 268 € 218 € 158 €
  331 € 331 € 331 € 295 € 268 € 223 € 178 € 124 €
Апартман 1 спална 458 € 458 € 458 € 428 € 388 € 328 € 268 € 198 €
  376 € 376 € 376 € 349 € 313 € 259 € 205 € 142 €
Апартман 2 спални 538 € 538 € 528 € 488 € 438 € 368 € 298 € 218 €
  448 € 448 € 439 € 403 € 358 € 295 € 232 € 160 €


Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                                                          -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                    - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2