Vila Center

Vila Centar

Вила Центар се наоѓа во центарот на Калитеа, на самото шеталиште. Добрата локација на објектот овозможува брза достапност на гостите до плажа ( 200 метри) и до голем број супермаркети, продавници и ресторани. Препорачлива е за сместување гости кои уживаат во ноќните забави и живите прошетки во местото. Студијата се со мини кујна со основен прибор, телевизор, клима уред, тераса кон Исток и купатило. Вилата поседува и бесплатен безжичен интернет, додека користењето на клима уредот се плаќа на лице место. Калитеа важи за место со прекрасна природна идила со зеленило и плажи со бел песок и кристално бистра вода. 

Вид на студија:

- студио двокреветно: 2 одделни кревети во иста просторија со кујна

 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08 08.08
Студио (мин. 2 лица) 189 €  199 €  209 €  209 €  209 €  209 €
  169 € 179 € 189 € 189 € 189 € 189 €

 

Термин 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
Студио (мин. 2 лица) 189 €  174 €  164 €  134 €  114 €  94 € 
  169 € 154 € 144 € 114 € 94 € 74 €

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08 08.08
1/2 Студио 308 € 328 € 348 € 348 € 348 € 348 €
  288 € 308 € 328 € 328 € 328 € 328 €
             
             

 

Термини 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
1/2 Студио 308 € 278 € 258 € 198 € 158 € 118 €
  288 € 258 € 238 € 178 € 138 € 98 €
             
             

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                                                    - организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                    - превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2                                                                                                               
- доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден