Фуџеира

Фуџеира е најмладиот од седумте емирати кои се дел од земјата. Се наоѓа на источниот брег на Обединетите Арапски Емирати. Познат е по своите плажи и планините Хаџар кои се протегаат низ поголемиот дел од емиратот. Фуџеира е атрактивен град каде што може да се опуштите и град кој навистина вреди да се посети. Тој располага со прекрасни плажи, неверојатни гребени за нуркање, но исто така нуди и можност за прошетка и разглед на стари тврдини, џамии, археолошки и историски локалитети како и планини со прекрасни пејсажи и водопади. Џамијата Scheich-Zayid со своите високи бели минариња е една од најпосетените знаменитости во Фуџеира.

Хотели во Фуџеира
период на патување: јуни - авуст 2019

Име на хотелот Услуга 8 дена / 7 ноќи
Fujairah Rotana Resort & Spa - Al Aqah Beach 5 * BB 489 €
  HB 600 €
  AI 780 €
 Radisson Blu Fujairah Resort 5 * BB 497 €
  HB 593 €
  AI 790 €
Fairmont Fujairah Beach Resort 5 * BB 525 €
  HB 622 €
  AI 869 €

 

Цената е по лице и вклучува:
- Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- Повратен трансфер аеродром - хотел - аеродром во Дубаи 
- Асистенција на аеродром од наш претставник
- 4/7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*

Во цената не е вклучено:
- Аеродромски такси 137 EUR (подлежи на промена)
- Туристичка виза 85 EUR по лице
- Задолжително патничко осигурување
- Индивидуални трошоци (користење мини бар и други услуги во хотел)
 

*Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок
- HB: полупансион (појадок и вечера)
- AI: сé вклучено
- SAI: софт сé вклучено (алкохолни пијалоци не се вклучени во цена)
- UAI: ултра сé вклучено (додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел) 


Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Дубаи
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2