Турција


Hotel Ipek Palas Истанбул, Турција

Hotel Ipek Palas е сместен во стариот град на Истанбул во областа Султан Ахмед. Овој дизајниран хотел Ви нуди луксузни соби со бесплатен WLAN интернет како и LCD телевизор. Од терасата на хотелскиот ресторан, може да уживате во панорамскиот поглед на Босфор. Метро станицата Marmaray Sirkeci се наоѓа само на неколку чекори оддалеченост од хотелот.

2/3 ноќевања134 € ПОВЕЌЕ

Hotel Dosso Dossi Downtown Истанбул, Турција

Hotel Dosso Dossi Downtown е уреден во модерен стил и располага со затворен базен, ресторан, бар како и Spa и Wellness центар. Сместен е на авенијата Ватан во Фатих. Историската област Султан Ахмед се наоѓа на 3 км оддалеченост од хотелот.

2/3 ноќевања 169 € ПОВЕЌЕ