Дубаи

Дубаи е најголемиот и најпосетениот град на Обединетите Арабски Емирати. Тој е познат по своата ултрамодерна архитектура, луксузните продавници како и динамичниот ноќен живот. Водејќи се по принципот: поголемо, повисоко, побрзо, тој претставува град каде се рушат рекорди. Некои од нив се: вештачките острови Palm Jumeirah, The World како и со своите 828 метри највисокиот облакодер во светот Burj Khalifa. Дубаи претставува главна туристичка атракција и е град кој мора да го имате видено за да може да поверувате дека навистина постои.

   ДУБАИ - Септември   
за упата до 15.08.2019   термин: 12 - 16 септември  
Citymax Bur Dubai 3* BB 429 €
First Central Hotel Suites 4* BB 459 €
Elite Byblos 5* BB 489 €
Hilton Sharjah 5* BB 489 €
Bahi Ajman Palace 5* BB 529 €


Цената е по лице и вклучува:
- Цена по лице, во двокреветна соба (2 лица)
- Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- 4 ноќи / 5 дена на база BB (ноќевање со појадок)
- Трансвер (аеродром – хотел – аеродром)
- Аеродромски такси

Во цената не е вклучено:
- Туристичка виза 85 EUR по лице

 

Mozilla (Firefox OS 2.5) Mozilla (Firefox OS 2.5) Mozilla (Firefox OS 2.5) SUPER DEAL Mozilla (Firefox OS 2.5) Mozilla (Firefox OS 2.5) Mozilla (Firefox OS 2.5)
акциска цена по лице за ограничен број места - 4 ноќи / 5 дена - септември 2019
Ibis Mall of Emirates 2* BB 399 €


Цената е по лице и вклучува:
- Цена по лице, во двокреветна соба (2 лица)
- Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- 4 ноќи / 5 дена на база BB (ноќевање со појадок)
- Аеродромски такси
 

Хотели во Дубаи
период на патување: јуни - авуст 2019

Име на хотелот Услуга 5 дена / 4 ноќи 8 дена / 7 ноќи
Arabian Park Hotel 3 * BB 342 € 396 €
Ibis Styles Jumeirah 3 * BB 344 € 400 €
Ibis Mall of Emirates 2 * BB 347 € 386 €
First Central Hotel Suites 4 * BB 365 € 429 €
M Hotel Downtown by Millenium 4 * BB 373 € 443 €
Ramada Jumeirah 4 * BB 383 € 460 €
Elite Byblos Hotel (поранешен Auris Plaza) 5 * BB 394 € 453 €
Roda Al Bustan Hotel 5 * BB 399 € 482 €
Al Bandar Rotana Dubai Creek 5 * BB 405 € 492 €
Rose Rayhaan by Rotana 4 * BB 411 € 509 €
Media Rotana 5 * BB 412 € 485 €
Hawthorn Suites By Wyndham 4 * RO 415 € 495 €
Millennium Plaza 5 * BB 417 € 514 €
Aloft Palm Jumeirah 4 * BB 419 € 502 €
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5 * BB 443 € 539 €
Mövenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers Dubai 5 * BB 457 € 564 €
Grand Hyatt Dubai 5 * BB 474 € 614 €
Nikki Beach Resort and Spa 5 * BB 625 € 858 €
Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites 5 * BB 666 € 929 €
Rixos Premium Dubai 5 * BB 666 € 929 €
Atlantis The Palm 5 * BB 817 € 1194 €
Madinat Jumeirah - Mina A` Salam 5 * BB 1544 € 2466 €

 

*** ПРЕТПРОДАЖБА ДУБАИ - СЕПТЕМВРИ 2019 *** 

Име на хотелот Услуга 5 дена / 4 ноќи 8 дена / 7 ноќи
Arabian Park Hotel 3 * BB 309 € 363 €
Ibis Styles Jumeirah 3 * BB 309 € 363 €
Ibis Mall of Emirates 2 * BB 309 € 363 €
First Central Hotel Suites 4 * BB 343 € 406 €
M Hotel Downtown by Millenium 4 * BB 351 € 420 €
Ramada Jumeirah 4 * BB 361 € 438 €
Elite Byblos Hotel (поранешен Auris Plaza) 5 * BB 372 € 451 €
Roda Al Bustan Hotel 5 * BB 399 € 482 €
Media Rotana 5 * BB 401 € 485 €
Hawthorn Suites By Wyndham 4 * RO 403 € 495 €
Al Bandar Rotana Dubai Creek 5 * BB 405 € 492 €
Millennium Plaza 5 * BB 417 € 514 €
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5 * BB 431 € 539 €
Rose Rayhaan by Rotana 4 * BB 438 € 555 €
Mövenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers Dubai 5 * BB 446 € 564 €
Aloft Palm Jumeirah 4 * BB 446 € 569 €
Grand Hyatt Dubai 5 * BB 462 € 593 €
Nikki Beach Resort and Spa 5 * BB 614 € 858 €
Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites 5 * BB 681 € 976 €
Rixos Premium Dubai 5 * BB 681 € 976 €
Atlantis The Palm 5 * BB 806 € 1194 €
Madinat Jumeirah - Mina A` Salam 5 * BB 910 € 1377 €


Цената е по лице и вклучува:
- Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- Повратен трансфер аеродром - хотел - аеродром во Дубаи 
- Асистенција на аеродром од наш претставник
- 4/7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*

Во цената не е вклучено:
- Аеродромски такси 137 EUR (подлежи на промена)
- Туристичка виза 85 EUR по лице
- Задолжително патничко осигурување
- Индивидуални трошоци (користење мини бар и други услуги во хотел)
- Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот и истата изнесува:
Хотели 5 или повеќе звезди: 4 EUR по соба по ноќ
Хотели 4 звезди: 3 EUR по соба по ноќ
Хотел 3 звезди: 2 EUR по соба по ноќ
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми. 

*Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок
- HB: полупансион (појадок и вечера)
- AI: сé вклучено
- SAI: софт сé вклучено (алкохолни пијалоци не се вклучени во цена)
- UAI: ултра сé вклучено (додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел) 


Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Дубаи
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2