Hotel Romantique

Хотел Romantique ****

Хотел Романтик Плажа е лоциран на брегот на Дојранското Езеро  во самиот центар на Стар Дојран.Располага со сопствен надворешен базен кој работи во летниот период, голема конференциска сала за120 луѓе, бар, ресторан  со капацитет од 300 гости, ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.

 

Цени по лице во одреден тип на соба:

Тип на сместување       Ноќевање со појадок-BB                  Полупансион-HB                      Полнпансион-FB
Еднокреветна соба                   2.150,00 ден.                      2.540,00 ден.                    2.930,00 ден.
Двоквреветна соба                   1.530,00 ден.                      1.920,00 ден.                    2.310,00 ден.
Апартман                   4.050,00 ден.                      4.830,00 ден.                    5.610,00 ден.
Делукс Суит                   4.350,00 ден.                      5.130,00 ден.                    5.910,00 ден.

 

Цените се по лице.

Во цените не е вклучена туристичка такса од 40 денари по лице на ден. 

За деца до 6 години не се наплатува.

За деца 6-12 години се доплатува 220,00 ден.

Трето лице возрасен во двокреветна соба со помошно легло доплаќа 70% од цената по лице за двокреветна соба.

Трето лице возрасен во апартман 220,00 ден.

За дополнителен мени оброк се доплаќа 390,00 ден по лице.

Користењето на надворешен базен е бесплатно.

Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење , купатило со бања , ТВ , Интернет WiFi, телефон со директна линија.

Конференциска сала: Капацитет за 120 гости цена: 910 денари од час. За гостите сместени во  хотелот користење на салата е БЕСПЛАТНА.