Пукет

Пукет е меѓу најдобрите дестинации во светот кога станува збор за прекрасни бели песочни плажи со бистра морска вода. Патонг, Ката и Карон се само дел од плажите кои вредат да се посетат. Тој располага со стотици хотели и ресторани кои нудат голем избор на национална и интернационална кујна. Островот со својот динамичен ноќен живот е идеално место за забава и место кое не треба да се пропушти. 

Хотели на Пукет
период на патување: јуни - октомври 2019

Име на хотелот Услуга 10 дена / 9 ноќи
The Beach Boutique House 3* RO 634 €
Peach Hill Resort 3 * BB 746 €
Kata Sea Breeze Resort 3 * BB 746 €
Andaman Cannacia Resort 5 * BB 787 €
Peach Blossom Resort 4* BB 815 €
Maikhao Palm Beach Resort 4* BB 833 €
Bandara Phuket Beach Resort 4* BB 856 €
Centara Кata 4* BB 884 €
Thavorn Beach Village Resort 5* BB 1017 €
Santhiya Koh Yao Yai Reort & SPA 5* BB 1040 €
Six Senses 5* BB 2448 €


Цената е по лице и вклучува:

- Авио билет со Qatar Airways на релација Скопје-Пукет  
- Авио билет на релација Пукет -Скопје 
- Чекиран багаж од едно парче до 30 кг. по патник + едно парче 7 кг. рачен багаж
- Трансфери според програмата (аеродром-хотел-аеродром на Пукет, аеродром-хотел-аеродром во Бангкок) 
- Бројот на ноќевања на база ноќевање со појадок
- Аеродромски такси

Цената не вклучува:
- Трошоци за вадење туристичка визa за Тајланд 60 € 
- Трошоци за факултативни излети
- Патничко осигурување

*Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок

Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Тајланд
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2