Фи Фи

Островот Фи Фи се наоѓа на само 40 километри оддалеченост од островот Пукет. Тој освојува со своите бели песочни плажи и кристално чистата вода. Ton Sai Bay, Loh Dalam Beach, Long Beach, Maya BayMonkey Beach, Nui Beach се само неколку од плажите на Фи Фи кои вредат да се посетат. Островот располага со барови и ресторани на плажа кои нудат национална тајландска кујна која дефинитивно ќе ве воодушеви. Фи Фи е туристичка атракција и дефинитивно едно од најубавите места на светот, кое не треба да се пропушти.

Хотели на Фи Фи 
период на патување: јуни - октомври 2019

Име на хотелот Услуга 10 дена / 9 ноќи
Bay View Resort 3* BB 1009 €
Phi Phi Island Cabana 3 * BB 1308 €


Цената е по лице и вклучува:

- Авио билет со Qatar Airways на релација Скопје-Пукет/ Краби 
- Авио билет на релација Пукет/ Краби-Скопје
- Чекиран багаж од едно парче до 30 кг. по патник + едно парче 7 кг. рачен багаж
- Трансфери според програмата (аеродром - хотел - аеродром) 
- Бројот на ноќевања на база ноќевање со појадок
- Аеродромски такси

Цената не вклучува:
- Трошоци за вадење туристичка визa за Тајланд 60 € 
- Трошоци за факултативни излети
- Патничко осигурување

*Легенда:
- BB: ноќевање со појадок

Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Тајланд
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2