Малдиви

Малдиви се група на острови кои се наоѓаат во Индискиот Океан. Тиркизно сини води, бели корални плажи, палми, фантастичен подводен свет, незаборавно зајдисонце е она кое ве очекува на овие прекрасни уникатни острови. Малдиви се идеална дестинација за љубителите на сонце и нуркање како и за сите оние кои сакаат мирен и релаксиран одмор или пак незаборавен меден месец. Тие важат за едно од најромантичните туристички места во светот.

 

Хотели во Малдиви
период на патување: јуни - декмври 2019

Име на хотелот Соба Период Јуни Јули Август Септември Октомври Ноември Декември
Услуга 8 дена / 7 ноќи
Bandos 4 * classic BB / / / / 1091 € 1477 € 1569 €
  classic HB 1190 € 1190 € 1287 € 1489 € 1489 € 1627 € 1719 €
Sun Island 4* sun villa FB 1230 € 1230 € 1316 € 1328 € 1328 € 1316 € 1356 €
  beach bungalow FB 1259 € 1259 € 1351 € 1362 € 1362 € 1345 € 1385 €
  sup. beach bungalow FB 1287 € 1287 € 1385 € 1425 € 1425 € 1374 € 1414 €
Holiday Island 4* sup. beach bungalow FB 1241 € 1241 € 1328 € 1293 € 1293 € 1316 € 1351 €
Paradise Island Resort & SPA 4* sup. beach bungalow HB / / / / / 1339 € 1368 €
  sup. beach bungalow FB 1276 € 1276 € 1466 € 1316 € 1316 € / /
Royal Island Resort & SPA 5* beach villa FB 1362 € 1362 € 1535 € 1471 € 1471 € 1604 € 1604 €
  beach villa AI 1696 € 1696  € 1857 € 1793 € 1793 € 2006 € 2006 €
Adaaran Club Rannalhi 4* standard AI 1437 € 1437 € 1627 € 1730 € 1730 € 1638 € 1638 €
Adaaran Select Hondhuranfushi 4* garden villa AI 1500 € 1500 € 1816 € 1759 € 1759 € 1684 € 1684 €
  beach villa AI 1638 € 1638 € 1966 € 1931 € 1931 € 1828 € 1828 €

 

Цената е по лице и вклучува:

- Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways со вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма
- 7 ноќи  во избраниот хотел по соодветна услуга*
- Трансфери според програмата (аеродром-хотел-аеродром на Малдиви) 
- Аеродромски такси
Цената не вклучува:
- Патничко осигурување
- Други индивидуални трошоци 

*Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок
- HB: полупансион (појадок и вечера)
- FB: полн пансион (појадок , ручек и вечера)
- AI: сé вклучено (појадок , ручек и вечера како и плус додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел)

Забелешки:
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2