Бангкок

Бангкок има повеќе посетители од кој било друг град во светот и не треба многу време да се сфати и зошто. Бангкок е град со контрасти во акција на секој чекор: блескавите храмови, “tuk tuk” превоз по раздвижениот кинески град или да земете долг чамец преку пловечки пазари. Храната е уште една нагласка во Бангкок, од локални јадења кои се служат на скромни улични тезги до врвни романтични ресторани на кровни места. Луксузни трговски центри кои се натпреваруваат со море од бутици и пазари, каде што можете да си приуштите убав шопинг без преголемо трошење. Екстравагантните хотели и изненадувачки евтини апартмани ви посакуваат исто топло добредојде со славна тајландска гостопримливост. И ниту една посета на Бангкок не би била комплетна без увид на нејзиниот познат ноќен живот - од кабареа до егзотични црвени светла, Бангкок никогаш не престанува да зачудува.

Хотели во Бангкок

 

Име на хотелот 10 дена / 7 ноќи
Royal Asia Lodge Sukhumvit 3 * 596 €
Ibis Bangkok Sathorn 3 * 644 €
Mercure Bangkok Siam 4* 719 €
Aetas Bangkok 5 * 793 €
Sofitel Bangkok Sukhumvit 5 * 1050 €


Цената е по лице и вклучува:
- Авио билет со Qatar Airways на релација Скопје-Доха-Бангкок 
- Авио билет на релација Бангкок-Пукет 
- Авио билет на релација Бангкок-Доха-Скопје 
- Чекиран багаж од едно парче до 30 кг. по патник + едно парче 7 кг. рачен багаж
- Трансфери според програмата (аеродром-хотел-аеродром на Пукет, аеродром-хотел-аеродром во Бангкок) 
- Бројот на ноќевања на база ноќевање со појадок
- Аеродромски такси (288 €)

Цената не вклучува:
- Трошоци за вадење туристичка визa за Тајланд 60 € 
- Трошоци за факултативни излети
- Патничко осигурување

- Посредуваме при вадење туристичка виза за Тајланд
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2