Бали

Бали е една од најпознатите туристички дестинации во Индонезија. Овој тропски остров ги привлекува туристите со своите прекрасни пејсажи, тропски шуми, високи вулкански планински масиви, импресивни оризови полиња како и многубројни антички храмови. Тој е опкркружен со кристално чисто море и прекрасни долги бели егзотични песочни плажи. Бали со својата автентичност претставува прекрасна дестинација за незаборавно уживање и одмор.

Хотели во Бали 
период на патување: јуни - декмври 2019

Име на хотелот Соба Услуга 8 дена / 7 ноќи
Tanaya Bed & Breakfast 3* standard (без клима) BB 716 €
Legian Paradiso 3* standard BB 755 €
Grand Whiz 4* superior BB 838 €
  delux BB 870 €
Artotel 4* studio 30 BB 885 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* superior BB 885 €
Parigata 4* superior BB 909 €
The Patra Bali 4* deluxe BB 949 €
Mercure Bali Restort Sanur 4* superior BB 957 €
Grand Mirage 5* premiere garden BB 1029 €
  premiere ocean BB 1102 €
Holiday Inn Resort Bali Benoa 5* benoa resort BB 1062 €
  atrium pool access BB 1206 €
Nikko Bali 5* delux BB 1070 €
  delux ocean view BB 1126 €
Melia Bali 5* guest room BB 1198 €
Nusa Dua Beach Resort 5* deluxe room BB 1223 €
Apurva Kempinski 5* grand delux BB 1472 €
  grand deluxe ocean court BB 1609 €
  grand deluxe lagoon BB 1786 €
Intercontinental 5* classic BB 1472 €
Sol Beach House Benoa Bali 5* standard AI 1528 €


Цената е по лице и вклучува:

- Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways со вклучен багаж 30 кг
- 7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*
- Трансфер аеродром – хотел – аеродром 
- Аеродромски такси  (304 €)

Цената не вклучува:
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Забелешки:
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2