Далечни дестинации

Откриј го светот како што ти сакаш.

Со оваа специјална понуда, ви даваме можност сами да изберете каде и колку време ќе поминете. Пакетот вклучува авионски превоз од Скопје до вашата омилена дестинација, организиран трансфер на пристигнување од аеродром до хотел, како и 1 или 2 ноќевања во хотел за одмор и полесен почеток на вашето патување. Испланирајте го остатокот на вашето патување по своја желба и во своја сопствена организација. За безгрижно патување се грижи и патничкото осигурување без франшиза валидно во цел свет, кое исто така е вклучено во цената.

 

Бали е жива разгледница, индонезиски рај што се чувствува како фантазија. Потопете го сонцето на бел песок или комуницирајте со тропските суштества додека нуркате по коралните сртови или разновидниот воен брод од Втората светска војна, а на брегот, ќе ве дочека бујната џунгла, камените храмови и немирните мајмуни. "Уметничкиот капитал" на Убуд е совршено место за да се види претставата на културен танц, работилница со батик или сребро, или пак да се зајакне умот и телото во јога. Индонезискиот остров Бали е омилена дестинација за авантуристите и за оние кои имаат потреба од малку релаксација.

Бангкок има повеќе посетители од кој било друг град во светот и не треба многу време да се сфати и зошто. Бангкок е град со контрасти во акција на секој чекор: блескавите храмови, “tuk tuk” превоз по раздвижениот кинески град или да земете долг чамец преку пловечки пазари. Храната е уште една нагласка во Бангкок, од локални јадења кои се служат на скромни улични тезги до врвни романтични ресторани на кровни места. Луксузни трговски центри кои се натпреваруваат со море од бутици и пазари, каде што можете да си приуштите убав шопинг без преголемо трошење.

Пукет е меѓу најдобрите дестинации во светот кога станува збор за избор на плажа, со убави бели песоци, развеани палми, сјајни мориња и полни со живот градови. Има по нешто за секој вкус и буџет, располага стотици хотели, со широк избор на опции за јадење и забави. Освен посетата на фантастичните атракции на најголемиот остров на Тајланд, можете многу лесно да одпловите до блиските тропски краеви, вклучувајќи ги и познатите острови како Фи Фи или да уживате во мирни крстарења околу мистичниот залив Пханг Нга .

Малдиви - е синоним за луксуз, романтика, тропско блаженство. Малдиви претставуваат група од неколку стотици острови во Индискиот Океан, повеќето од нив не се населени, освен главниот Мале и оние на кои се наоѓаат хотели. Волшебното море, песок како пудра и прекрасното сонце се синоним за оваа дестинација. Сите нијанси на плава и зелена боја се мешаат токму на Малдивите.

Сингапур - пејсажот на Сингапур изгледа како да е од искината страница на некој комичен стрип за научна фантастика. Ако се чувствувате гладни за вистинско доживување на Сингапур тогаш имате можност да ја пробате автентичната храна која се продава на улиците дури можете и да земете часови за готвење на истата, ќе уживате во ботаничките градини кои нудат хортикултурно небо, а пак обсерваторијата на песоците на Скај Парк ви дава чувство како да сте над облаците, прошетката по патеките покрај Сингапурската река ќе ви го исполни денот со секојдневни активности.

Сејшели - пловење, нуркање, риболов и релаксирање се меѓу главните активности за посетителите на 155 острови на овој архипелаг во Индискиот Океан. Махе, Праслин и Ла Диги се најпопуларните острови. Махе може да се пофали 65 сребрени плажи, плус низа ресторани, кафулиња, барови и казина во малата престолнина Викторија,додека пак, Сејшелските острови се дом на места назначени од УНЕСКО, коралниот атол Алдабра и Вале де Маи наречен Едемска градина. Туристичката сезона трае преку целата година и средната температура изнесува околу 27 степени.Најтоплите месеци се март,април и мај тогаш температурата достигнува до 31 степен.Најдождливи месеци се декември,јануари и февруари,а најсуви јуни,јули и август.

Куала Лумпур - е главен град на Малезија. Во неговата модерна панорама доминираат високи кули на Петронас близу 451 метри, еден пар обликувани облаци од стакло и челик со исламски мотиви. Кулите исто така нудат јавен мост и палуба за набљудување. Куала Лумпур е шестиот најпосетен град во светот, со 8,9 милиони туристи годишно.Градот исто така е дом на обележјата на британската колонијална ера, како што се железничката станица Куала Лумпур и зградата Султан Абдул Самад.

Дестинации

Дестинација Име на хотелот Број на ноќевања и услуга Цена
Бангкок, Тајланд Royal Asia Lodge Sukhumvit 3 * 2 ноќевања со појадок 499 €
Пукет, Тајланд Inn Patong Hotel Phuket 3 * 2 ноќевања со појадок 509 €
Бали, Индонезија Spazzio Bali Hotel 3 * 2 ноќевања со појадок 559 €
Мале, Малдиви Hotel UI Inn * 1 ноќевање со појадок 579 €
Сингапур Hotel 81 Princess 2 * 1 ноќевање 589 €
Сејшели Reef Holiday Apartments 3 * 1 ноќевање 619 €
Куала Лумпур, Малезија Ibis Styles Kuala Lumpur Fraser Business Park 3 * 2 ноќевања со појадок 579 €
Тајланд (пакет со виза) без сместување 0 529 €


Цената е по лице и вклучува:
- Повратен авио билет на избраната релација со вклучен багаж од Скопје
- Аеродромски такси (280-322 €)
- Трансфер во еден правец од аеродром до хотел
- 1 или 2 ноќевања во хотел по дадената услуга 
- Патничко осигурување без франшиза 

Цената не вклучува:
- Виза / такси за влез и излез од државата
- Индивидуални трошоци

Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Тајланд
- Цената важи за ограничен број места со должина на патување до максимум 30 денови. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција
- Постои можност за комбинирање на летовите, одење до едно место, враќање од друго. Во тој случај важи цената на поскапата дестинација

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2