Хотел Самоков 4*

Хотел Самоков 4* - Боровец - Зима 2018/2019

 

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018 
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 05.01-22.01.2018 I 05.03-31.03.2018 
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по 15.11.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

Вид на сместување 20.12-28.12.2018 29.12-04.01.2018 05.01-11.01.2019 12.01-01.02.2019 02.02-20.02.2019 21.02-02.03.2019 03.03-31.03.2019
Двокреветна соба – НП (2+1) 29 € 53 € 40 € 34 € 40 € 34 € 29 €
Двокреветна соба – ПП (2+1) 33 € 56 € 44 € 39 € 44 € 39 € 33 €

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

 

Во цената е вклучено :
- НП – ноќевање со појадок
- ПП – појадок и вечера
- користење на внатрешен базен
- ски гардеробер
- интернет во лоби

Дополнителни услови :
- Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
- Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
- Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло – 15% попуст
- Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 35€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2