Хотел Рила 4*

Хотел Рила 4* - Боровец - Зима 2018/2019

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.10.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН, минимален престој : 3 ноќевања

Вид на сместување 14.12-27.12.2018 28.12-04.01.2019 05.01-19.01.2019 20.01-23.02.2019 24.02-03.03.2019 04.03-16.03.2019 17.03-06.04.2019
Двокреветна соба – стандард, поглед ресорт (2+1) 57 € 94 € 64 € 81 € 64 € 57 € 41 €
Двокреветна соба – стандард, поглед стаза (2+1) 62 € 99 € 69 € 87 € 69 € 62 € 47 €
Двокреветна соба – супериор, поглед ресорт (2+1) 67 € 115 € 75 € 96 € 75 € 67 € 49 €
Двокреветна соба – супериор, поглед стаза (2+1) 72 € 120 € 80 € 101 € 80 € 72 € 55 €
Фамилијарна супериор соба – студио, поглед ресорт (2+2) 89 € 137 € 97 € 118 € 97 € 89 € 71 €
Фамилијарна супериор соба – студио, поглед стаза (2+2) 95 € 142 € 102 € 124 € 102 € 95 € 77 €
Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед ресорт (2+1) цена за соба 199 € 342 € 222 € 285 € 222 € 199 € 145 €
Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед стаза (2+1) цена за соба 215 € 359 € 239 € 302 € 239 € 215 € 162 €

 

Во цената е вклучено:
- појадок и вечера на шведска маса
- користење на внатрешен базен
- џакузи
- фитнес
- ски гардеробер
- интернет
- паркинг

Дополнителни услови :
- Деца до 1.99 год. – бесплатно
- Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба – доплата 23€ на ден
- Деца од 2-13.99 год. сместени во фамилијарна соба – доплата 23€ на ден
- Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во супериор сјуит – доплата 23€ на ден
- Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. – возрасен плаќа за еднокреветна соба, децата доплаќаат 23€ на ден
- Доплата за еднокреветна соба – 50% од цената за во двокреветна соба
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2