Хотел Јанакиев 4*

Хотел Јанакиев 4* - Боровец - Зима 2018/2019

 

Хотелот Јанакиев е лоциран во близина на ски лифтовите. Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН мин.4 ноќ.

Вид на сместување | Период на престој 01.12-22.12.2018 23.12-29.12.2018 30.12-05.01.2019 06.01-12.01.2019 13.01-09.02.2019 10.02-23.02.2019 24.02-01.04.2019
Двокреветна соба(2+1) 38  60  88  74  60 € 74  41 
Едноспален апартман(2+2) 50  72  115  92  72  92  56 
Еднокреветна соба(1+1) 60  95  150  120  95  120  66 

Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)

Во цената е вклучено : 

- појадок и вечера
- користење на внатрешен базен
- користење на сауна
- парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.)
- паркинг
- интернет

Дополнителни услови : 

- Деца до 5.99 год. – бесплатно
- Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
- Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
- Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст 
- Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
- Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
-  Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2