Хотел Феста Винтер Палас 5*

Хотел Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2018/2019

 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

Вид на сместување | Период на престој 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 26.01-15.02.2019 16.02-04.03.2019 05.03-09.04.2018
Двокреветна соба(2+1) 44 € 59 € 105 € 68 € 57 € 68 € 55 € 44 €
Јуниор сјуит – студио(2+2) 51 € 68 € 122 € 77 € 64 € 77 € 62 € 51 €
Aпартман(2+2) 54 € 73 € 133 € 84 € 70 € 84 € 66 € 54 €
Еднокреветна соба(1+1) 67 € 88 € 210 € 121 € 85 € 121 € 83 € 67 €


Во цената е вклучено:

- појадок и вечера
- користење на внатрешен базен
- сауна
- парна бања
- фитнес
- релакс зона
- интернет

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 

- 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018
- 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018
- БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018
- 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018

Дополнителни услови : 

- Деца до 2.99 год. – бесплатно 
- Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
- Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
- Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст 
- Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€ 
- Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€ 
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2