Хотел Феста Чамкорија 4*

Хотел Феста Чамкорија 4* - Боровец - Зима 2018/2019

 

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

Вид на сместување | Период на престој 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 26.01-15.02.2019 16.02-04.03.2019 05.03-09.04.2019
Двокреветна соба(2+0) 25 € 39 € 74 € 43 € 38 € 44 € 35 € 30 €
Јуниор сјуит – студио(2+2) 30 € 44 € 80 € 49 € 43 € 50 € 40 € 35 €
Aпартман(2+2) 34 € 51 € 95 € 58 € 50 € 59 € 46 € 41 €
Еднокреветна соба(1+1) 38 € 58 € 108 € 65 € 57 € 67 € 53 € 45 €

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

 

Во цената е вклучено:
- појадок и вечера
- транспорт со ски лифтовите
- користење на внатрешен базен
- сауна
- парна бања
- релакс соба
- фитнес
- интернет
- паркинг

Дополнителни услови : 
- Деца до 2.99 год. – бесплатно 
- Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
- Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
- Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
- Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
- Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€ 
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2