Банско


Hotel Casa Karina Банско, Бугарија

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ноќевање од 25 € ПОВЕЌЕ

Hotel Orbilux Aparthotel Банско, Бугарија

Orbilux Aparthotel Bansko се наоѓа на 500 метри од ски гондолата во Банско, Бугарија. Хотелот Ви нуди на располагање затворен базен, спа центар,ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет.

ноќевањe од 16 € ПОВЕЌЕ

Hotel Zara Банско, Бугарија

Во едно од најромантичните и најубави катчиња во Банско се наоѓа сосема модерниот комплекс Зара. Хотелскиот комплекс Зара се наоѓа на околу 400 метри од станицата на ски лифтот, и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на ски лифтот хотелот Ви обезбедува бесплатен трансфер.

ноќевањe од 19 € ПОВЕЌЕ

Hotel Sv. Ivan Rilski Банско, Бугарија

СПА хотелот ,,Св. Иван Рилски” со 4**** е лоциран во непосредна близина на ски лифтот (5 минути со кола) и 15 минути пешачка одалеченост од центарот на Банско. Комлексот ,,Св. Иван Рилски” се состои од хотел со 4****, голем СПА и четири куќи со апартмани.

ноќевањe од 33 € ПОВЕЌЕ

Hotel Maria Antoaneta Банско, Бугарија

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен.

ноќевањe од20 € ПОВЕЌЕ

Hotel Rimska Banja Разлог, Бугарија

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско.

ноќевањe од20 € ПОВЕЌЕ