Банско Зима 2019/2020


Hotel Murite Банско, Бугарија

Хотел Мурите се наоѓа во околината на Разлог, 10 км од центарот на Банско. Сместувачкиот капацитет на комплексот се состои од 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава.

ноќевањe од 20 € ПОВЕЌЕ

Hotel Maria Antoaneta Банско, Бугарија

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен.

ноќевањe од21 € ПОВЕЌЕ

Hotel Mountain Paradise Банско, Бугарија

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух.

ноќевањe од 30 € ПОВЕЌЕ

Комплекс Панорама Банско, Бугарија

ноќевањe од 30 € ПОВЕЌЕ

Hotel Perun and Platinum Casino Банско, Бугарија

Локација : 350 м од жичарницата По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

ноќевањe од 31 € ПОВЕЌЕ

Wellness Hotel Bulgaria Банско, Бугарија

ноќевањe од31 € ПОВЕЌЕ

Хотел Каса Карина Банско, Бугарија

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ноќевање од 32 € ПОВЕЌЕ

Hotel Sunrise Банско, Бугарија

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг. СПА Центар : внатрешен базен, сауна.

ноќевањe од 32 € ПОВЕЌЕ

Hotel Perun Lodge Банско, Бугарија

Локација : 350 м од жичарницата. Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .

ноќевањe од 32 € ПОВЕЌЕ

Hotel Regnum Банско, Бугарија

Уживајте во перфектната локација во подножјето на Пирин планина со прекрасен панорамски поглед кој ви го нуди Apart Hotel&Spa Regnum. Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил.

ноќевањe од 69 € ПОВЕЌЕ