HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4* - СПА 2018

Hot Springs ****+ се наоѓа на 5 километри од Банско лоциран во селото Бања, кое познато по минералните термални извори (вкупно 72 кои имааат температура на водата и до 58 степени).

Овој нов и ултра модерен хотел е прогласен за SPA хотел на годината 2017. Тој преставува прекрасно место за одмор со термална минерална вода, каде одличната услуга е комбинирана со луксузниот декор. Удобен, топол и уникатен, овој хотел е дезајниран и опремен со природни материјали од дрво и камен, кои внесуваат модерен конфорт и и даваат чувство на релаксација, почнувајки од модерениот и простран лоби бар, ресторанот па се вашата соба. Сите соби имаат поглед кон некоја од трите околни планини или кон прекрасната борова шума. Сите соби се луксузно опремени, со ТВ со сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, клима.  Hot Springs Medical & Spa” има професионален медицински персонал коj со комбинирање на лековитите својства на минералната вода ви нуди програми за физиотерапија и рехабилитација, детокс програми, програми за слабеење и анти-стрес процедури. Располага со: внатрешен и надворешен базен, парна бања, турска бања – хамам, масажи и козметички процедури, солена соба, иглу и ледена фонтана, хидромасажни млазеви со термална минерална вода со температура од 36° C проектирани со детски оддел, Био сауна со 60 °C – Солариум , фински сауни со 80 ° C и 90° C, Фитнес сала … Воедно во Spa & Wellness центарот имате на располагање и ресторан за брза храна со директен пристап од базенот. Значи гостите можат да влезат директно од базенот во ресторанот, да ручаат па да се вратат и повторно да уживаат во топлата минерална вода.      

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4* - СПА 201​​​​​9                  
 

Период

Денови на престој

Двокреветна соба – комфорт (2+0)

Двокреветна соба – егзекутив (2+1)

Алпин студио (2+2)

Јуниор сјуит (2+2)

Алпин Апартман (2+3)

05.01-07.03.2020

Недела - четврток

61€

63€

70€

78€

86€

Петок - сабота

73€

76€

83€

91€

98€

08.03.-30.07.2020

Недела-четврток

53€

55€

63€

70€

78€

Петок - сабота

63€

66€

73€

80€

88€
31.07-07.09.2020

Недела-четврток

61€ 63€ 70€ 78€ 86€
Петок - сабота 73€ 76€

83€

91€ 98€
08.09.-17.12.2020 Недела - четврток 53€ 55€ 63€ 70€

78€

Петок - сабота 63€ 66€

73€

80€ 88€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
- Појадок и вечера
- Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
- Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :
- 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
- 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Дополнителни услови :
- За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
- Дете до 5.99 год. – бесплатно
- Дете од 6-11.99 год. на редовен кревет
- 25% попуст од цената за возрасен
- Прво дете од 6-11.99 год. на дополнителен кревет – доплата 28€ на ден
- Второ дете од 6-11.99 год. на дополнителен кревет – доплата 19€ на ден
- Трет возрасен на дополнителен кревет – доплата 36€ на ден
- Четврт возрасен на дополнителен кревет – доплата 28€ на ден

Цената не вклучува :
- Медицински третмани
- Превоз
- Патничко и здравствено осигурување

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2