Saint  George  Palace ****

ХОТЕЛ SAINT GEORGE PALACE 

Овој хотел е сместен во подножјето на планината Пирин во Банско на 800 метри од ски гондолата. Нуди голем спа центар со разни услуги на масажа и панопрамски разглед на Банско и планините Рила и Пирин.

OПИС НА СОБИ:

Хотелот Ст. Џорџ Палас нуди комплетно опремени апартмани  во кои можете дами да спремате храна (готвење). Сместувачките капацитети се опремени со чајна кујна, просторен ден за седење и LCD телевизор со сателитски канали. Купатилата се опремени со тоалетен прибор.

ДРУГИ УСЛУГИ:

Во склоп на хотелот има ресторан во кој се служат јадења од традиционалната бугарска кујна, италијанска и европска кујна, спремена од свежи сезонски намирници. Во ресторанот се наоѓа и дел за играње за деца.

Во објектот се на располагање 2 бара: спортски бар со маса за билјард и панорама бар кој нуди поглед кон планината.

Можете да се опуштите покрај затворениот базен и хидромасажната када, или пак да уживате во релаксирачките третмани во спа центарот. На располагање Ви е и добро опремен фитнес центар.

Цените се на база само ноќевање

Тип на сместување 13.12-19.12
03.03-08.04
20.12-28.12
12.01-23.01
23.02-02.03
02.01-11.01
24.01-22.02
29.12-01.01
мин. 3 ноќи
Студио (2+0) 48 € 60 € 67 € 99 €
Едноспален апартман (2+2) 61 € 72 € 83 € 122 €
Двоспален апартман (4+2) 80 € 92 € 118 € 154 €
Троспален апартман (6+2) 110 € 137 € 149 € 189 €

 

Цените се по лице на ден во евра и вклучуваат:
- Неограничено костистење на сауна, парна бања, фитнес
- Базенн, џакузи, топли камени кревети
- Безплатно  користење на Детска соба во рамките на работното време
- Безжичен интернет во целиот хотел
- Паркинг

Политика за настаняване на деца:
- Деца до 3.99 г. бесплатно
- Деца 4-11.99 г. плаќат 50%
- Деца на 12 г. или повеќе или дополнителен возрасен плаќат полна цена

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2