Saint  George  Palace ****

ХОТЕЛ SAINT GEORGE PALACE 

Овој хотел е сместен во подножјето на планината Пирин во Банско на 800 метри од ски гондолата. Нуди голем спа центар со разни услуги на масажа и панопрамски разглед на Банско и планините Рила и Пирин.

OПИС НА СОБИ:

Хотелот Ст. Џорџ Палас нуди комплетно опремени апартмани  во кои можете дами да спремате храна (готвење). Сместувачките капацитети се опремени со чајна кујна, просторен ден за седење и LCD телевизор со сателитски канали. Купатилата се опремени со тоалетен прибор.

ДРУГИ УСЛУГИ:

Во склоп на хотелот има ресторан во кој се служат јадења од традиционалната бугарска кујна, италијанска и европска кујна, спремена од свежи сезонски намирници. Во ресторанот се наоѓа и дел за играње за деца.

Во објектот се на располагање 2 бара: спортски бар со маса за билјард и панорама бар кој нуди поглед кон планината.

Можете да се опуштите покрај затворениот базен и хидромасажната када, или пак да уживате во релаксирачките третмани во спа центарот. На располагање Ви е и добро опремен фитнес центар.

 

Тип на сместување Студио Едноспален апартман Двоспален апартман
База BB BB BB
01.09-31.10.19 16 евра 16 евра 16 евра
Максимум сместување 2 ADL 2ADL + 2 CHD (4-11.99г) 4 ADL
Минимум сместување 2 ADL 2ADL + 1 CHD (4-11.99г) 4 ADL

За престој од 3 или повеќе ноќевања бонус 1 бесплатна вечера (во денот на пристигнување)

 

Цените се по лице на ден во евра и вклучуваат:
- Ноќевање со појадок
- Неограничено костистење на сауна, парна бања, фитнес
- Базенн, џакузи, топли камени кревети
- Безплатно  користење на Детска соба во рамките на работното време
- Безжичен интернет во целиот хотел
- Паркинг

Политика за настаняване на деца:
- Деца до 3.99 г. бесплатно
- Деца 4-11.99 г. плаќат 50%
- Деца на 12 г. или повеќе или дополнителен возрасен плаќат полна цена

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2