Hotel Rimska Banja

Hotel Rimska Banja

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско. Областа изобилува со раскошна природа и два национални паркови. Хотелот располага со 5 еднокреветни соби, 53 двокреветни соби, 2 студиа, 19 апартмани и 9 луксузни апартмани. Секоја соба има тоалет и купатило со када, туш, СОС систем, фен за коса, крпи и бањарки. Минералната вода, покрај во термалните базени, тече и од чешмите во вашата бања. Сите соби располагаат со кабловска телевизија, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција низ целиот хотел и електронски сефови. Мирен и релаксирачки одмор е гарантиран во Термалниот Спа Хотел “Римска бања”! СПА комплексот на термалното лекувалиште Римска Бања е прекрасно место со домашна атмосфера, каде што може да се релаксирате, да се одморите и истовремено да се грижите за вашето здравје. Спа третманите ќе Ви овозможат да се чувствувате подобро, да се подмладите и да ја вратите душевната хармонија и телесната енергија. СПА третманите особено се препорачуваат на лица со помали проблеми со крвните садови, кожни заболувања, болести на зглобовите и нервните завршетоци, настинки, или постојано имат недостаток на енергија.

Цени од 07.03.2021 до 23.12.2021

Тип на сместување Викенд денови (петок и сабота)
НВ
Викенд денови (петок и сабота) со попуст
НВ 
Работни денови (недела-четврток)
НВ
Еднокреветна соба со балкон
(цена за едно лице)
56 € 46 € 42 €
Еднокреветна соба без балкон
(цена за едно лице)
54 € 44 € 39 €
Двокреветна соба со балкон
(цена за двајца)
91 € 72 € 65 €
Двокреветна соба без балкон
(цена за двајца)
86 € 67 € 60 €
Студио со балкон
(цена за двајца)
96 € 77 € 69 €
Студио без балкон
(цена за двајца)
91 € 72 € 65 €
Едноспален апартман со балкон
(цена за двајца)
106 € 82 € 74 €
Двоспален апартман со балкон
(цена за четири лица)
164 € 133 € 120 €
Дополнителен кревет за возрасни 31 € 26 € 23 €
Дополнителен кревет за дете од 4 - 11,99 год. во студио или двоспален апартман  20 € 18 € 16 €
Дополнителен кревет за дете од 4 - 11,99 год. во едноспален апартман 13 € 10 € 10 €

Цените со попуст за викенд денови се валидни за 2 и повеќе ноќевања.

Цените се од вечер за соодветниот тип сместување и вклучуваат:
- Ноќевање
- Појадок и вечера на шведска маса или сет-мени без пијалоци
- Користење на термален Спа центар: два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата +31° С и 35° С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи, фитнес, зона за релаксација
- Користење на комбинирано спортско игралињте (тенис одбојка, кошарка, фудбал)
- Сеф за лаптоп во секоја соба
- WiFi интернет низ хотелот
- Користење бебешко креветче во собата и бебе столица (во ресторанот);
- Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
- Туристички данок и ДДВ

Услови и доплати:
- Деца до 3,99 г. на дополнителен кревет – бесплатно.
- Децата до 11,99 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен. За деца до 11,99 г. не следуваат бањарки.
- Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.

Дополнителни информации:
- При рано сместување во случај на достапност: од 08.00-14.00 доплата 50% од цената на соба
- При рано сместување пред 08.00 доплата 100% како цената за соба на ден.
- Доцна одјавување на собата од 12.00-18.00 ч. 50% од цената на собата.
- Доцна одјавување на собата по 18.00, 100% како цената за соба на ден.
- Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот.
- Хотелот го задржува правото да ги промени економските услови и да направи промени во соодветните цени.

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2