Hotel Regnum *****

Хотел Регнум 5* - Банско - Зима 2019/2020
Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз. 

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019
18% за резервација и уплата до 27.11.2019
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН
Вид на сместување 

27.12-01.01.2020

20.12–26.12.2019
02.01-09.01.2020

10.01-29.02.2020

01.12-19.12.2019
01.03-10.04.2020

Јуниор сјуит

2+0

210,00 €

174,00 €

138,00 €

115,00 €

Едноспален апартман – стандард

2+0

216,00 €

179,00 €

143,00 €

121,00 €

Едноспален апартман – делукс

2+2

227,00 €

189,00 €

155,00 €

132,00 €

Двоспален апартман – стандард

4+2

395,00 €

306,00 €

233,00 €

200,00 €

Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло

29,00 €

21,00 €

18,00 €

15,00 €

Доплата за возрасен на доп.легло

54,00 €

44,00 €

37,00 €

29,00 €

Доплата за апартман со поглед на планина

 6€ за апартман на ден

Доплата за апартман со балкон

 10€ за апартман за целиот престој

 

Во цената е вклучено :
-
појадок и вечера,
- транспорт до жичарница (по распоред),
- користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен,
- сауна,
- парна бања,
- турска бања,
- фитнес,
- релакс соба,
- џакузи,
- ски гардеробер,
- детски кат и анимација,
- паркинг,
- интернет.

Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€

Дополнителни услови : 
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2