Hotel Regnum *****

Хотел Регнум 5* - Банско - Зима 2019/2020
Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

Цените се за соба за 1 ноќ.

Дополнителен кревет

Ниска сезона
13.04.20 – 30.06.20
01.09.20 – 30.11.20
*Бесплатно користење на Регнум Термална бања

Висока сезона
01.07.20 – 31.08.20

Вид на сместување 

 

ВВ

НВ

ВВ

НВ

Џуниор суит (двокреветна соба)

2

/

73 €

91 €

81 €

99 €

Егзекјутив суит (едноспален апартман)

2

1 дете или 1 возрасен

84 €

102 €

92 €

110 €

Егзекјутив суит со поглед на планина – делукс (едноспален апартман)

2

1 дете или 1 возрасен

89 €

107 €

97 €

115 €

Егзекјутив  делукс – (едноспален апартман)

2

2 деца или 1 возрасен

94 €

112 €

102 €

121 €

Егзекјутив  делукс со поглед на планина – (едноспален апартман)

2

2 деца или 1 возрасен

99 €

118 €

107 €

126 €

Гранд суит – (двоспален апартман)

4

2 деца или 1 возрасен

147 €

186 €

164 €

205 €

Гранд суит со поглед на планина - (двоспален апартман)

4

2 деца или 1 возрасен

152 €

192 €

170 €

209 €

Кинг суит (двоспален апартман)

4

/

249 €

289 €

269 €

308 €

Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло

 

Бесплатно

Деца  10-12.99 год.

 

23 €

28 €

25 €

31 €

Лица над 13 години

 

33 €

38 €

37 €

43 €

 

Во цената е вклучено :
- појадок – ВВ или појадок и вечера – НВ
- Wi-Fi во целиот хотел
- детски кат и анимација  
- користење на Регнум Аква Парк (од 16 Јуни до 31 Август зависно временските услови ) – надворешен базен за возрасни, надворешен базен за деца, тобогани за вода, игралиште за фудбал и кошарка
- бесплатно  користење на Регнум Термална бања до 12.07.20 – надворешен базен за возрасни и деца со минерална вода надворешно џакузи со минерална вода –користење до 12.07.20
- бесплатен транспорт до Регнум Термална бања (по утврден распоред) до 12.07.20
- надворешен 24ч. паркинг 

** 10% попуст за резервации, уплатени нерефундабилно 100% во рок од 24 часа од издадена потврда. 

Време на пријавување во хотелот е после 15:00ч, време на одјава - до 12:00ч.

Дополнително инфо:
- Деца 0-9,99 год. На дополнителен кревет се сместуваат бесплатно со двајца возрасни
- Прво дете 0-9,99 год. Со еден возрасен на редовен кревет се сместува според условите за единечно сместување
- Второ дете 0-9,99 год. Со еден возрасен се сместува според условите за двокреветно сместување
- Единечно сместување се наплаќа како 75% од таксата за редовно сместување

Дополнителни попусти:
5% за резервации со 3 ноќевања ВВ или НВ
7% за резервации со 4 ноќевања ВВ или НВ
10 % за резервации со 5 ноќевања ВВ или НВ
7=6, 14=12

Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 6€, за деца 7-9,99 год.- 3€

Регнум Спа центар нуди базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи.

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2