Хотел PERUN & PLATINUM CASINO 4*

Хотел PERUN & PLATINUM CASINO 4* - Банско
 Зима 2019/2020
Локација : 350 м од жичарницата

Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

29.11-20.12.2019 05.01-18.01.2020 02.02-28.03.2020

19.01-01.02.2020

21.12-27.12.2019 02.01-04.01.2019

28.12-01.01.2020

Двокреветна соба – економи

2+1

41 €

46 €

55 €

82 €

Двокреветна соба – без балкон

2+1

43 €

49 €

59 €

88 €

Двокреветна соба – со балкон

2+1

44 €

50 €

61 €

90 €

Јуниор сјуит *цена за 2 лица

2+2

108 €

122 €

146 €

218 €

 

Во цената е вклучено :
-
појадок и вечера,
- транспорт до жичарница (по распоред),
- користење на внатрешен базен,
- сауна,
- парна бања,
- џакузи,
- фитнес,
- детски кат,
- паркинг,
- интернет.

Дополнителни услови :
Дете до 1.99 год. – бесплатно
- Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
- Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
- Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
- Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно. 
- Второ дете од 2-11.99 год. – 50% попуст
- Возрасен на дополнителен кревет  – 20% попуст
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден