Hotel Perun Lodge 4*

Hotel Perun Lodge

Локација : 350 м од жичарницата. Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија . Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер. СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 04.01-12.01 21.12-27.12
13.01-18.01
03.02–04.03
19.01-02.02 01.12-20.12
05.03-30.04
Вид на сместување | Период на престој мин. 4 ноќ.
Студио 2+1 58 € 38 € 36 € 38 € 32 €
Едноспален апартман 2+2 69 € 40 € 38 € 40 € 33 €

Цената е по лице и вклучува:
- Појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет.

Дополнителни услови :
- Дете до 4.99 год. на дополнителен кревет - бесплатно
- Дете од 5-11.99 год. на дополнителен кревет - 17€ на ден
- Дете од 5-11.99 год. на редовен кревет - 25% попуст
- Возрасен на дополнителен кревет - 25% попуст
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : во основен ресторан - возрасни - 80€, дете - 40€ | во зимска градина - возрасни - 70€, дете - 35€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден 35€

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :
- 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% попуст за резервација до 30.11.2018
- БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-14.12.2018, 26.01-30.04.2019
- (Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2