Hotel Murite ****

Хотел Мурите 4*

Хотел Мурите се наоѓа во околината на Разлог, 10 км од центарот на Банско. Сместувачкиот капацитет на комплексот се состои од  96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
За забава и рекреација хотелот нуди: тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година), изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.

 

Хотел МУРИТЕ 4 * – БАНСКО

Пролет – Лето – Есен 2019

Период на престој :
(цените не важат за празници)

08.04.2019 – 13.06.2019
09.09.2019 – 30.11.2019

14.06.2019 – 08.09.2019
СЕ ВКЛУЧЕНО 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н. 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н.
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0) 32 € 28 € 27 € 26 € 34 € 31 € 30 € 29 €
Едноспален апартман (2+2) 34 € 31 € 30 € 29 € 37 € 35 € 34 € 33 €
Двоспален апартман (4+2) 32 € 28 € 27 € 26 € 34 € 31 € 30 € 29 €
Триспален апартман (6+2) 32 € 28 € 27 € 26 € 34 € 31 € 30 € 29 €
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31 € 27 € 26 € 25 € 33 € 30 € 29 € 27 €
Едноспален апартман (2+2) 33 € 30 € 29 € 28 € 36 € 34 € 33 € 31 €
Двоспален апартман (4+2) 31 € 27 € 26 € 25 € 33 € 30 € 29 € 27 €
Триспален апартман (6+2) 31 € 27 € 26 € 25 € 33 € 30 € 29 € 27 €

 

БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

 

Дополнителни услови :

  • - Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • - Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • - Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • - Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • - НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат 4/6 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

  • - Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

  • - Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

  • -  Паркинг, интернет

 

Цената не вклучува :

  • - Туристичка такса 1 € по лице
  • - Патничко осигурување

 

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2