Hotel Murite ****

Хотел Мурите 4*

Хотел Мурите се наоѓа во околината на Разлог, 10 км од центарот на Банско. Сместувачкиот капацитет на комплексот се состои од  96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
За забава и рекреација хотелот нуди: тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година), изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.

 10% попуст за резервација и уплата до 15.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 

01.12-19.12.2019

20.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

19.01-20.02.2020

Вид на сместување

21.02-11.04.2020

02.01-18.01.2020

(мин. 4 ноќ.)

 

Двокреветна соба – АЗАЛИА

2+0

24 €

35 €

51 €

33 €

Еднокреветна соба – АЗАЛИА

1

36 €

53 €

76 €

50 €

Едноспален апартман – АЗАЛИА

2+2

28 €

39 €

58 €

37 €

Двоспален апартман – АЗАЛИА

4+2

24 €

35 €

51 €

33 €

Двокреветна соба – ОРХИДЕА

2+0

20 €

30 €

43 €

28 €

Еднокреветна соба – ОРХИДЕА

1

30 €

47 €

65 €

43 €

Едноспален апартман – ОРХИДЕА

2+2

24 €

34 €

50 €

32 €

Двоспален апартман – ОРХИДЕА

4+2

20 €

31 €

43 €

28 €

 

Во цената е вклучено :
-
појадок и вечера на шведска маса,
- транспорт до жичарница (по распоред),
- користење на внатрешен базен,
- џакузи,
- сауна,
- парна бања,
- фитнес,
- интернет,
- паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови : 
- Деца до 5.99 год. – бесплатно
- Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
- Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
- Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2