Hotel Mountain Paradise ****

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* - Банско
Зима 2019/2020
Локација : 300 м од жичарницата

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина  ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот. СПА Центар :  внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.

Цените се по лице за 1 ноќ. 

28.12-01.01.2020

02.01-22.02.2020

22.12-27.12.2019

01.12-21.12.2019

на база ПОЛУПАНСИОН

ноќевање со појадок

 

23.02-09.03.2020

10.03-31.03.2020

Студио

2+1

50 €

35 €

34 €

30 €

Едноспален апартман

2+2

55 €

38 €

36 €

32 €

Двооспален апартман

4+2

55 €

38 €

36 €

32 €

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ →

/

7=6

7=6

7=5 / 6=5 / 5=4

 

Во цената е вклучено :
-
појадок и вечера,
- транспорт до жичарница (по распоред),
- користење на внатрешен базен,
- џакузи,
- солена соба,
- сауна,
- парна бања,
- фитнес,
- интернет.

Дополнителни услови:
Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
- Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
- Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст
- За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
- Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден